| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Length | 11.811 mm |
| Width | 3.4036 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2.75 mm |
| Depth | 3.4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 690 kHz |
| Q Factor | 66 |
| DC Resistance (DCR) | 50 Ω |
| Test Frequency | 125 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 7.2 mH |
| Schedule B | 8504500000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Wirewound |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
